Cholesterol a triglyceridy

Cholesterol a triglyceridy

Proč mám zvýšenou hladinu cholesterolu? Co mi teď hrozí? Jakému jídlu se mám vyhýbat?

Pokud jste právě prošli přes preventivní prohlídku a doktor vám oznámil zvýšenou hladinu cholesterolu v krvi, nedělejte hned paniku. Nemusí to být začátek hypertenze, nebo dokonce infarktu, ale jen upozornění, že ve vašem životě musíte něco změnit.

Cholesterol by se měl měřit alespoň jednou za 5 let, aby se kontrolovala jeho hladina. U obézních lidí a lidí nad 35 let se doporučují pravidelné roční prohlídky a měl by se udělat i profil lipidů.

Profil lipidů:

  • Celkový cholesterol by měl být do 5,2 mmol / l
  • LDL cholesterol by měl být do 3,9 mmol / l
  • HDL cholesterol by měl být mezi 0,7-4 mmol / l
  • Triglyceridy by měly být do 1,5 mmol / l

Co je cholesterol?

Cholesterol je lipid nezbytný pro fungování buněk a nachází se v každé buňce a v krvi. Produkuje se v játrech, ale velké množství se přijímá i z jídla, které konzumujeme. Játra, nejen že produkuje cholesterol, ale i syntetizuje dostatek cholesterolu, aby buňky byly zdravé a aby hormony měli normální hodnoty. Membrány buněk potřebují být zdravé, aby buňky mohly přenášet kyslík a výživu. Právě cholesterol je důležitý komponent pro membrány buněk, aby fungovaly efektivně. Kromě toho, aby tělo mohlo zpracovat a přijmout vitamin D, musíme mít dostatek cholesterolu. Tedy cholesterol pomáhá vytvářet buněčné membrány, hormony, vitamin D a žlučové kyseliny, které nám napomáhají trávit tuky. Cholesterol nám také pomáhá formovat vzpomínky a je potřebný při neurologických funkcích mozku.

HDL cholesterol:

Toto je dobrý cholesterol, který udržuje cévy zdravé. Odstraňuje plak a nánosy na cévách a předchází vzniku kardiovaskulárních a cévní mozkovou onemocnění.

LDL cholesterol:

Toto je špatný cholesterol, který cirkuluje v krvi a právě naopak, zanáší cévy a usazuje se na stěnách cév jako plak a vzniká ateroskleróza. Tento plak, nejen že snižuje elasticitu cév a ztěžuje průtok krve, ale může být příčinou formování krevních sraženin, které mohou zablokovat cévu, což vede k srdečnímu infarktu, nebo porážce.

Triglyceridy (tuky):

Triglyceridy jsou tuky, tedy lipidy, které se nacházejí v krvi. Při nadměrné konzumaci kalorií, tělo mění tyto kalorie na triglyceridy, které se ukládají v tukových buňkách a některé kolují v krvi a usazují se na stěnách cév. Při pravidelné nadměrné konzumaci kalorií dochází k onemocnění hypertriglyceridémie.

Rozdíly mezi cholesterolem a triglyceridy:

Jsou to rozdílné typy lipidů, které kolují v krvi. Triglyceridy ukládají nevyužité kalorie a dodávají tělu energii. Cholesterol je zase nezbytný pro tvorbu buněk a hormonů. Oba komponenty kolují v krvi za pomoci proteinů, které přenášejí lipidy. Nazývají se lipoproteiny.

Co mám dělat, když mám zvýšený cholesterol a triglyceridy?

Pokud váš LDL cholesterol a triglyceridy jsou vysoké, konzumujete nadměrné množství mastných jídel a nadměrné množství kalorií. Je třeba, abyste tyto hladiny snížili, abyste předešli ateroskleróze, infarktu a dalším kardiovaskulárním chorobám. První věc, co byste měli udělat je pořídit si přístroj na laserové ozařování krve BIOquant. Je to přístroj, který pomáhá redukovat nadměrné hodnoty cholesterolu a triglyceridů a normalizuje jejich hodnoty. Tím slouží jako léčba a prevence kardiovaskulárních onemocnění. To, že máte tyto hodnoty zvýšeny, signalizuje, že vaše cévy jsou již poznamenány a začal se na nich vytvářet plak, který se skládá z lipidů. Tento plak později může zúžit cévu, nebo ji zablokovat. BIOquant rozpouští tyto nánosy na cévách a zlepšuje pružnost cév a elasticitu a viskozitu červených krvinek.

Shrňme si ve stručnosti jako vám BIOquant pomůže při zvýšené hladině cholesterolu a triglyceridů:

  • Normalizuje hodnoty triglyceridů a cholesterolu (snižuje triglyceridy, LDL a celkového cholesterolu a zvyšuje HDL cholesterol)
  • Pomáhá rozpouštět plaky, nánosy na stěnách cév a tím zlepšuje viskozitu (pružnost) cév
  • Pomáhá zlepšovat odnos odpadních látek z těla
  • Pomáhá zlepšovat viskozitu červených krvinek (lidově řečeno, odděluje od sebe červené krvinky, které jsou pospojovány lipidoproteínovými vazbami) a tím zlepšuje jejich schopnost okysličovat se a přenášet kyslík ke všech tkáním a orgánům
  • Je léčbou a prevencí srdečně-cévních a mozkově-cévních onemocnění


Ve druhém kroku co musíte udělat je zlepšit váš jedániček. Odstraňte z vašeho života všechny trans tuky, které se vám usazují na stěnách cév a v podkožním tuku. Snižte příjem kalorií. Pořiďte si kokosový olej a vařte na panenském kokosovém oleji. Kokosový olej je jediný olej ze středními řetězci, které slouží jako okamžitá energie všem buňkám. Kokosový olej několi v krvi, ale okamžitě se zpracovává v játrech a dodává energii všem buňkám včetně nervových. To je velmi důležité. Nervové buňky lety degenerují vlivem mnoha faktorů, což způsobuje zapomínání a následný vznik onemocnění jako skleróza, Alzheimera nebo demence. Nervové buňky potřebují energii (výživu) a jediný olej, který k nim dokáže proniknout, protože má střední řetězce je kokosový olej. Bylo prokázáno, že kokosový olej regeneroval nervové buňky v mozku, které již byly napadené a poškozené. Kromě toho kokosový olej upravuje a normalizuje LDL cholesterol a zvyšuje HDL cholesterol.

Zdroje HDL cholesterolu, které bychom měli každý den konzumovat (alespoň jednu z nich): kokosový olej, olivový olej, semínka, ořechy jako vlašské ořechy, mandle, ryby jako losos, tuňák atd.

Ve třetím kroku zařaďte do svého života pohyb. Čím jsme starší, tím méně energie máme, ale pohyb potřebujeme v každém věku. Nejideálnější je pohyb na čerstvém vzduchu. Projděte se někde v přírodě alespoň několik krát týdně.

Dole je obrázek, který ukazuje nadměrný LDL cholesterol v krvi a tvorbu aterosklerotického plaku:

cholesterol shrimp in North Carolina 73

LDL cholesterol se postupně akumuluje na stěně tepny. To způsobuje, že céva je méně ohebná, říkáme tomu, že se zhoršila elasticita cévy a dochází ke kornatění, tedy stavu, který se jmenuje ateroskleróza. Tento stav dále způsobuje, že krev proudí pomaleji a céva ztlušťuje směrem dovnitř. Na vnitřní stěně cévy vzniká nános lipidů, jejichž přibývá, později to způsobí zánět a zánět přitáhne krevní destičky, které se ho snaží vyléčit. A máme tu vznik krevní sraženiny, odborně řečeno trombu. Sraženina buď ucpe cévu, nebo se uvolní a putuje na jiné místo, kde způsobí problém. Na dolním obrázku vidíme vznik krevní sraženiny v srdeční cévě.

thrombus

Je důležité, abychom předcházeli tímto stavem jako jsou popsány nahoru a abychom udělali změny v životě ještě předtím, než takový stav nastane. BIOquant je vynikající zdravotnický prostředek, který dokáže tento stav zvrátit, pokud ještě nedošlo k tvorbě sraženiny a následnému odumření části srdečního svalu, jak vidíme na obrázku. Zdraví máme jen jedno a proto začněme používat BIOquant v první řadě jako prevenci takových stavů.

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Více informací

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Více informací

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Více informací

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Více informací

Twitter

Zobrazit všechny novinky »

Užitečné odkazy

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Více informací

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Více informací

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion®. Více informací

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie. Více informací

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi. Více informací