O krve, jak jste o ní neslyšeli

O krve, jak jste o ní neslyšeli

"Krev je zrcadlo zdraví. Mikrocirkulace je druhé srdce." Co to znamená?

resizedimage430323 cervene krvinky v ohrozeniDruhá věta "Mirkocirkulace je druhé srdce" znamená, že pokud je krev perfektní a erytrocyty (červené krvinky) oddělené, bez lepivých vrstev, srdce vynaloží mnohem menší námahu na pumpování krve ve srovnání se stavem, kdy jsou krvinky pospojovány a slepené dohromady do řetízků . Rozdíl mezi perfektním a špatným stavem krve je v rozdílné námaze srdce. Špatný stav viskozity nebo tekutosti krve končí tvorbou fibrinových vláken, které vypadají jako pavučina v krvi (na obrázku). Následně vznikají tromby a ucpávají cévy v mozku, srdci nebo plicích. Proto je mikrocirkulace druhé srdce, protože pokud je krev perfektní, usnadňuje práci vašemu srdci. Pokud jsou krvinky slepené, jsou lepivé i cévní stěny a lepivý povlak se nachází na všech buňkách.

Krev je důležitá, protože se stará o všechny orgány a všechny buňky. Je na prvním místě v homeostáze, což znamená udržování podmínek pro život.

resizedimage400225 erven krvinky 2Krev se snaží plnit si svou funkci, abychom žili. Odebírá živiny z oblasti střev a roznáší je po celém těle. Odnáší z těla oxid uhličitý a vodu do plic, a tak vydechujeme vodní páry a oxid uhličitý v plynné formě. V těle tato směs tvoří kapalinu, kyselinu H2CO3, kterou absorbují erytrocyty. Následně při nádechu nabírá krev v plicích kyslík a odnáší ho do těla. V těle ho předává v tkáních v nejtenčích kapilárách, které tvoří 99% všech našich cév v celkové délce 100 000 km. Kyslík je nezbytný k životu pro všechny naše buňky - střevními počínaje a nervovými konče. Odvod CO2 je druhá nezbytná podmínka, abychom se neprekyslili. Zde kromě krve vstupují do hry i plíce, slinivka, kosti a ledviny, pokožka.

Krv je mnohem důležitější, než si myslíte ...

Aby krev plnila svou funkci, mnohdy i "rabuje" naše orgány pokud nemá jinou možnost. Je to princip homeostázy. Je to princip přežití. Bez krve nepřežije žádný náš orgán. Pokud v krvi není to, co potřebuje pro zachování své řádné funkce, orgán jí to předá. Pokud je krev překyselená, zasahuje do zásob hydrogénuhličitanů, v horším případě i do kostí, ještě v horším případě likviduje zásoby kolagenu v tkáních a stárneme doslova ze dne na den. Je to jako když nás rozežírá kyselina zevnitř. Pokud je krev příliš toxická, ukládá odpady v těle, či ve formě kyselých lokálních míst, toxických skládek v mezibuněčném prostoru nebo i v samotných buňkách. Krev je mnohem důležitější než si lidé myslí. Je to v těle to nejdůležitější.

Toto si určitě přečtěte a zamyslete se ...

resizedimage356187 erven krvinky bioquantPokud jdete k lékaři a někde už cítíte problém, častokrát se stává, že krev máte v pořádku, podle krevního obrazu Vám nic není. Ale nemusí tomu tak být. Už se začal proces zhoršování stavu, a protože lékař neví vyšetřit při prvním kontaktu s pacientem orgán, pošle pacienta domů nebo naordinuje další vyšetření. Ty jen prokáží, že problém opravdu existuje. Nikdo však nezkoumá příčinu, léčí se následky. Častokrát je třeba zredukovat škody na orgánu, což řeší lékaři, ale po jeho záchraně by mělo následovat odstranění příčiny a to se obvykle neděje. Pacient jde domů, protože se vyřešil akutní problém, a žije dál jako předtím a dělá ty samé chyby jako předtím, protože neví, kde dělá chyby a co dělá špatně. Nikdo ho to nenaučil a nevysvětlil mu, jak žít, aby byl zdravý a mohl žít dlouho. A tak další problém na sebe nenechá dlouho čekat. Možná na jiném orgánu a jiném místě.

Krev stojí nad vším

functions white blood cells 63a18a771a2dcf5eZdravie je základ. Naše krev se snaží zdraví udržet. My musíme krve umožnit, aby mohla plnit svou funkci a dodávat orgánům vše, co potřebují, a odvádět z nich vše, co je nutné, jak se to nejlépe dá.

Kde děláme chyby? Příliš mnoho jíme, málo pijeme. Odpady si najdou své vlastní řešení, např. v konverzi našich buněk na rakovinné. Nic neběží normálně, i krev mění své vlastnosti. A když krev na sklíčku pod mikroskopem není v pořádku, je to pro nás signál, abychom se nad sebou zamysleli. 90% lidí nemá krev na sklíčku pod mikroskopem v pořádku.

Myslíme si, že tělo se postará např. o dostatek energie. To je jen částečná pravda. Dělá to krev, ne tělo. Ona ukládá nadbytek energie do tukových zásob. Když energie není dost, krev začíná rozebírat naše již vybudované tkáně, ať už tuky nebo svaly, a transportovat jejich komponenty k tvorbě energie do orgánů na další zpracování a následně až do buněk. Například bulimie. Lidé postižení tímto onemocněním spálili sami sebe v oxidačně redukčních procesech získávání energie, aby tělo přežilo. O to se stará naše krev. Ta nejen přináší a odnáší komponenty, ale také určuje, co se má dít. Procesy pohání potenciál. Potenciál znamená schopnost jednat. Např. potenciál vodíku tedy pH, ORP (oxidačně redukční potenciál) a různé elektrické potenciály, tlakový potenciál, potenciály procesů rozpouštění a změn koncentrací látek atd.

Takže krev stojí nad vším. I tok energie k mozku zajišťují krvinky. I uklízejí, odnášejí odpady. Vyčleněné organizační jednotky v našem těle v různých orgánech odpady třídí, některé odstraňují tekutý odpad, jiné tuhý, další plynný a tak tyto jednotky plní své funkce organizovaně v ledvinách, játrech atd.

Krev navíc plní i ochrannou funkci a brání invazi nepřátel do těla. Pokud již do těla vniknou, bojuje s nimi. Takže např. v dýchacím systému je velké množství bojovníků připravených zasáhnout proti virům atd.

Zdraví začíná ve střevě a krev je základem zdraví

V trávicím systému máme vybudovanou nejsilnější armádu vlastních bojovníků, asi 60% imunity je právě tam. Pomáhají i spřátelené kmeny, které žijí v blízkosti našeho střeva. Je to velmi silná armáda, má ohromný potenciál. Ve střevě žije stonásobně vyšší počet bakterií než je počet všech buněk našeho těla. O tuto armádu je třeba pečovat a nedělat v jejích řadách škody, protože pokud ji oslabíme, boj se přesune do celého těla. Proto zdraví začíná ve střevě a krev je zrcadlo zdraví. Věřím, že po tomto vysvětlení uděláte ještě dnes první krok k tomu, abyste žili déle, byly krásnější a vypadaly lépe. Abyste byli zdraví. Je třeba začít se starat o svou krev. Jednou z cest je laser BIOQUANT®.

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Více informací

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Více informací

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Více informací

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Více informací

Twitter

Zobrazit všechny novinky »

Užitečné odkazy

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Více informací

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Více informací

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion®. Více informací

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie. Více informací

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi. Více informací