Telemery

Telomery a DNA

ResizedImage334237 telemery dna a ich vyznamTelomery je koncová část, která ochraňuje eukaryotické chromozómy nukleových kyselin. Teleméry se věkem zkracují. Někdo je má od narození delší a někdo kratší. Zkracují se při mitóze buněk. Pokud je telemér příliš krátký, tvoří se neživotaschopné buňky. Krátké teleméry zvyšují náchylnost na různá onemocnění a předurčují na krátký život. Dlouhé teleméry zase opačně.

Délka telemérov závisí i na těchto faktorech:

  • genetika
  • matčin věk, během kterého je těhotná - čím je věk vyšší, tím jsou teleméry kratší
  • volné radikály: čím je jich více, tím se teleméry více zkracují (proto je na místě zdravá strava, omezení stresu a pravidelný pohyb)

Tělo dokáže zabránit zkracování telemérov pomocí:

  • kmenových buněk
  • Sirtuin, nazývaných Sir2 proteiny

Teleméry, kmenové buňky, jakož i sirtuiny jsou složky, které jsou velmi důležité při vývoji nervového systému. Kmenové buňky jsou schopné reparovat i poškozené nervy nebo tvořit nové buňky tam, kde je to potřeba. Tak se zdá, že lidské tělo je komplikovaná směs různých signálů, které řídí velké množství současně probíhajících procesů, regeneraci, reparací, rozpouštění starých a tvorby nových. Tvorba energie pro život je něco přirozené, ale i ta je regulována podle potřeby.

Laserovým ozařováním projekce srdce ve spojení s aplikací kmenových buněk se zlepšuje například regenerace srdečního svalu po infarktech.

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Více informací

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Více informací

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Více informací

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Více informací

Twitter

Zobrazit všechny novinky »

Užitečné odkazy

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Více informací

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Více informací

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion®. Více informací

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie. Více informací

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi. Více informací