O BIOquante ®

O BIOquante ®

bioquant ns accessories

BIOquant® NS je zdravotnícka pomôcka, vyvinutá a patentovaná firmou Yalong Trade, s.r.o.

BIOquant® NS má patentovaný nosový aplikátor, ktorý využíva optimálne navrhnutý zdroj laserového svetla a správne nastavené rozmery optického vlákna.

Prístroj produkuje 650 nm laserového svetla z polovodičovej laserovej diódy.

Účel určenia

Táto zdravotnícka pomôcka je určená na fyzikálne ožarovanie krvi laserom s vlnovou dĺžkou svetla 650 nm cez nosovú dutinu s cieľom zlepšenia reologických vlastností krvi.

Mechanizmus

Mechanizmus hlavného účinku je fyzikálny a je založený na pohltení fotónov v ožarovanej nosovej sliznicii a krvi tečúcej v tejto sliznici.

Metóda je vnútronosová. Sliznica nosovej dutiny má početné krvné cievy s bohatým a relatívne pomalým prietokom krvi. Svetlo zo zariadenia ožaruje  počas  aplikácie krv pretekajúcu ožarovanou sliznicou.

Účinky

• Zlepšenie reológie krvi, t. j. elasticity (pružnosti) a deformovateľnosti červených krviniek a viskozity.

Kontraindikácie:

Používanie prístroja je kontraindikované pri stavoch spojených s krvácaním (hemoragické stavy), pri aktívnych nádorových ochoreniach v procese onkologickej liečby. Prístroj nemôžu používať tehotné ženy a používatelia so zníženou zrážanlivosťou krvi.

Intolerancie:

Niektorí používatelia sú citlivejší na laserové svetlo.Táto citlivosť môže byť spôsobená liekmi alebo geneticky. Osoby, ktoré majú zvýšenú citlivosť na svetlo spôsobenú liekmi alebo genetickú predispozíciu, musia používať prístroj s krátkymi časmi aplikácie a nízkym výkonom. Pri prvej aplikácii odporúčame použiť program P5 so spojitým svetlom na overenie citlivosti používateľa na svetlo z prístroja. V prípade výskytu negatívnych reakcií musí byť používanie prístroja zastavené.

Účinky frekvencií v prístroji BIOquant NS

Frekvencie slúžia na jemnú moduláciu mozgových vĺn pričom súčasne beží aj laserové ožarovanie krvi. 

Frekvencie nemenia účel určenia prístroja Bioquant, ani jeho  účinky, len pridávajú stimuláciu mozgu s efektami, ktoré sú nemedicínskeho charakteru ako napríklad:

 • zlepšenie mentálnej pozornosti
 • zlepšenie schopnosti riešenia problémov
 • zlepšie zvládania náročných úloh
 • zlepšenie logického myslenia
 • zlepšenie pamäte a inteligencie
 • zlepšenie schopnosti učiť sa
 • zlepšenie nálady
 • zlepšenie koordinácie oko-ruka, koncentrácie, psychickej odolnosti a výdrže
 • pomáha s migrénami
 • pomáha s pocitmi strachu

Pretože tieto účinky sú nemedicínskeho charakteru, ale  sú pozorované a preukázané aj štúdiami prístroj je vybavený aj touto funkciou.

Mozgové vlny

Prístroj BIOquant nie je len laserové svetlo na úpravu krvnej reológie, ale obsahuje aj frekvencie, ktoré sú určené na stimuláciu mozgu.

Gamma vlny

V rozsahu 1-99Hz sa nachádzaju Gama vlny (40 - 100 Hz), ktoré sú dominantné v situáciách, kedy vystavujeme náš mozog náročným úlohám. Gama frekvencia hrá dôležitú úlohu pri učení a pamäti.

Beta vlny

Beta vlny sú aktívne v bdelom stave. Nachádzajú sa v rozmedzí 12-40 Hz. Čím vyššia je ich frekvencia, tým podráždenejšími sa stávame. Ovláda nás zlosť, nervozita alebo strach. Nižšia frekvencia sa vyskytuje pri pocite únavy alebo ospalosti. Vlny beta sú viditeľné pri logicko-analytickom, teda rozumovom uvažovaní. Pri ich aktivite sa zameriavame na riešenie problémov. 

Alfa vlny

Alfa vlny s frekvenciou 8 - 12 Hz prevládajú pri stave uvoľnenia a odpočinku. Keď si nerobíme s ničím starosti a nezahlcujeme naše zmysly žiadnymi výraznými podnetmi. Duševná pohoda, ktorú Alfa vlny vyvolávajú, zlepšuje kvalitu spánku, učenie, zvyšuje produktivitu a dokonca našu imunitu.

Theta vlny

Aktivácia Theta vĺn (4 - 8 Hz) nastáva pri hlbokej relaxácii, meditácii a v niektorých fázach spánku. Počas týchto frekvencií dochádza ku skvalitňovaniu dlhodobej pamäti a schopnosti nachádzať neobvyklé riešenia. Vzniká väčšina vizionárskych videní. Každý jogín tiež vie, že v stave aktivácie Theta vĺn dochádza k prehĺbeniu intuície a v niektorých momentoch sa možno stretnúť so svojím vlastným nevedomím. Delta vlny s frekvenciou 1-4 Hz sa objavujú pri veľmi dôkladnej meditáciu, v stave hlbokého spánku alebo v bezvedomí. Pri týchto frekvenciách dochádza k hĺbkovej regenerácii organizmu.

BIOquant je chránený registrovanými obchodnými známkami a patentami spoločnosti Yalong Trade s.r.o.

Patenty

Patent č.1:

 • číslo: 5467
 • názov: Nosový aplikátor na intranazálne ožarovanie krvi laserom 

Patent č.2:

 • číslo: 6800
 • názov: Zariadenie na vykonávanie stimulácie mozgu laserovým kruhovo alebo elipticky polarizovaným svetlom 

Patenty boli registrované v Európe, v USA, v Turecku a v Číne a registrácia patentov začala od roku 2008. 

Obchodné známky

Známka BIOquant:

 • číslo: 225553
 • kombinovaná známka pre SR
 • neskôr prebehla registrácia na celú EU, USA, Turecko, Čínu, Rusko a Ukrajinu

Informácie o patentoch sú dostupné v spoločnosti Yalong Trade s.r.o. a na patentových urádoch jednotlivých krajín.

Doplnky ku BIOquantu

BIOquant Aminokomplex

Novinkou na trhu je BIOquant amino komplex. Výživový doplnok bol zostavený na posilnenie a urýchlenie účinkov BIOquant TM laserového prístroja na ožarovanie krvi najmä pri zvýšenom krvnom tlaku.  Prístroj BIOquant sa stará o zlepšenie vlastností krvi a BIOquant komplex zase pôsobí na uvoľnenie cievnych stien – tzv. vazodilatáciu. 

Hlavnou úlohou tohto doplnku je zlepšiť vazodilatáciu ciev (roztiahnuť cievy), dodať bunkám, orgánom a tkanivám viacej kyslíka a nakoniec aj energie a efektívne odstraňovať odpadové látky. Ak sa toto dosiahne, prinesie to pozitívne účinky nie len na cievny systém a krvný tlak, ale aj na imunitu, pečeň, mozog a všetky orgány, ktoré môžu profitovať z dostatku kyslíka a zlepšeného prekrvenia. Hlavným efektom tohto  doplnku je uvoľnenie ciev. Najviac sa tomu poteší vaše srdce, ktorému ubudne časť námahy, ktorú sústavne zo seba vydáva, poklesne tlak krvi a postupne sa normalizuje.  

4 dôležité aminokyseliny v BIOquant amino komplexe:

 •       Acetyl L-karnitín
 •       L-citrulín malát
 •       L-arginín
 •       L-ornitín

BIOquant Kolagén Komplex

BIOquant kolagénový komplex slúži na dodávanie kolagénu, ktorý je obvykle nedostatkovou zložkou v našom tele  ( z dôvodu prekyslenia, ktoré postihuje na prvom mieste práve kolagén).

Je to kombinácia 7 látok pre starostlivosť o kĺby a pohybovú sústavu. Je vhodný pre ľudí so zvýšenou pohybovou záťažou, alebo pre ľudí, ktorí potrebujú maximaĺnu starostlivosť o kolenné a bedrové kĺby, kĺby chrbtice a malých kĺbov rúk.

Je vhodní pre ľudí nad 15 rokov.

Kolagén Komplex pomáha pri:

 • na zlepšenie pružnosti a  elasticity ciev
 • na zlepšenie pohyblivosti a výživy kĺbov
 • na zlepšenie elasticity a vzhľadu pokožky a všetkých tkanív ktoré obsahujú kolagén
 • pomahá dodávať kolagén cievnemu a pohybovému sytému

Videá o krvi s prístrojom BIOquant NS

 

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info